__________________________________________________________________________________________________________________________________

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

МИТРОПОЛИТА СУМСЬКОГО І ОХТИРСЬКОГО ЄВЛОГІЯ

всечесному духовенству, благочестивому чернецтву, боголюбивим мирянам

Сумської єпархії Української Православної Церкви

 

Воскресни, Боже, суди землі,
бо Ти царюєш навіки!

Алілуарій Великої Суботи

 

Возлюблені у Воскреслому Спасителеві всечесні отці, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

 ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Цими словами Свята Церква крізь століття донесла до нас живоносне євангельське вчення і разом з ним – радісну пасхальну звістку. Для християнина немає нічого дорожчого за ці слова, в них полягає торжество й утвердження нашої віри. Воскреслий Господь постає перед нами як Переможець зла і неправди, як Визволитель усього творіння від кайданів гріха, смерті та диявола. Завдяки Воскресінню Христа все виповнилося новим світлом вічного життя.

Святе Письмо і богонатхненні тексти святих отців допомагають нам, хоча б і «крізь тьмяне скло» (1 Кор. 13:12), зрозуміти значення повстання Христа з мертвих для нашого спасіння.

Описуючи події Воскресіння Христового, євангеліст Матфей сповіщає про те, як жінки-мироносиці, прийшовши рано-вранці до Гробу Господа, побачили ангела, який повідомив їм радісну звістку: «Не бійтеся, бо я знаю, що ви шукаєте Іісуса розіп'ятого. Його немає тут – Він воскрес... Підіть швидше, скажіть ученикам Його, що Він воскрес із мертвих» (Мф. 28: 5–7). Апостоли Петро і Іоанн знайшли гробницю порожньою; воскреслий Господь постав перед двома Його учнями по дорозі в Еммаус і перед іншими апостолами ввечері в Сіонській світлиці, а потім – і перед багатьма іншими в Галілеї. Спаситель світу воскрес для всіх: для далеких і близьких, для сильних і немічних, – щоб «кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін. 3:15). «Христос Іісус помер, але й воскрес: Він і праворуч Бога, Він і піклується про нас», – пише апостол Павло (Рим. 8:34).

В одній зі своїх бесід на Святу Пасху святитель Іоанн Златоуст проголошує: «Ось настало жадане і спасительне свято – день Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа, – основа миру, початок примирення, припинення ворожих дій, руйнування смерті, поразка диявола. Сьогодні люди з'єдналися з ангелами, і, зодягнені в тіло разом з безтілесними Силами, тепер підносять славослів'я» (святитель Іоанн Златоуст «Бесіди на Пасху»). Господь, «ставши викупом нашої смерті, Своїм Воскресінням визволив нас від кайданів смерті і Своїм Вознесінням проклав шлях на небо для кожної плоті», – пише святитель Григорій Ниський.

Більшість подій та процесів, що відбуваються на наших очах у сучасному світі, не сповнюють оптимізмом. Війни, стихійні лиха, злочини, громадський резонанс яких багаторазово посилюється засобами масової інформації, здавалося б, не залишають місця для добра і світла. Та на цьому тлі пасхальна звістка про воскресіння Спасителя, Який переміг зло і смерть,  сповнюється ще більш радісного, переможного звучання. Ця радість має особливу природу, тому що в її основі лежить те відчуття близькості Бога, про яке сказав Христос: «… і зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ін. 16:22).

Пасха Христова – це нагадування нам про майбутнє Царство, де вже не буде ні смерті, ні хвороб, ні страждання, але буде вічне й блаженне життя з Нашим Господом – Переможцем смерті Іісусом Христом! «І витре Бог усяку сльозу з очей їхніх, і смерті не буде вже; ні плачу, ні крику, ні недуги вже не буде, бо колишнє минуло» (Одкр. 21: 4).

Дорогі! Нехай Воскреслий Спаситель наповнить Ваші серця миром і світлом Свого Воскресіння! Будемо пам'ятати, що заради оновлення людини Втілена Любов зійшла на Голгофський Жертовник, і тільки наше оновлене життя може стати гідною відповіддю Творцю і Спасителю. Нехай Господь сповнить життям наші серця, наповнить їх Божественною благодаттю і сподобить нас чистим серцем славити Його світле Воскресіння!

 

Божою милістю

 + Євлогій,

МИТРОПОЛИТ

СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

Пасха Христова 2019 року,

кафедральне місто Суми