Митрополит Євлогій відзначив труди по відродженню храму.
9 жовтня 2019 року Високопреосвященніший митрополит Сумський і Охтирський Євлогій очолив урочистості престольного свята Іоанно-Богословського храму смт Низи Сумського району. За Божественною літургією Преосвященному співслужили благочинні Сумського міського і районного церковних округів протоієрей Миколай Смакоуз і протоієрей Володимир Глущенко, настоятель храму протоієрей Костянтин Катаєв, гості у священному сані.
Проповідь Архіпастиря після читання Святого Євангелія була присвячена значенню храму і спільної молитви за богослужінням у храмі для християнина.
За Літургією були піднесені молитви за мир в Україні.
Після Літургії здійснений хресний хід навколо храму з читанням Святого Євангелія і окропленням святою водою. Проголошені уставні многоліття.
По закінченню богослужіння митрополит Євлогій тепло привітав настоятеля протоієрея Костянтина Катаєва, клір та прихожан Іоанно-Богословського храму з престольним святом та відзначив труди по відродженню храму. Головний меценат храму директор ТОВ «Тринадцятий елемент» Харін Юрій Геннадійович нагороджений Відзнакою митрополита Сумського і Охтирського.
---
Перша дерев'яна церква святого апостола Іоанна Богослова в Низах була побудована засновником міста Суми (і селища Низи) полковником Г. Кондратьєвим у 1678 році в пам'ять про старшого загиблого сина Івана. Успішний сумський цукрозаводчик Микола Олексійович Суханов продовжив його благі починання. Він був племінником, прийомним сином і спадкоємцем старости Спасо-Преображенського собору м. Суми Дмитра Івановича Суханова. Його останньою в житті мрією було зведення цегляного Іоанно-Богословського храму в Низах. Вмираючи, у 1909 р. він заповів закінчити будівництво своїм дітям і племіннику – опікуну всіх маєтків О.Г. Сургучову.
У червні 1910 року в Низівському володінні Суханових відбулися урочистості губернського масштабу: брати Суханови Борис і Володимир та опікун Сургучов приймали архієпископа Харківського Арсенія, який прибув сюди для освячення нового парафіяльного храму на честь святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Серед інших на святі, що зібрало видатних представників купецького і торгового світу, військових і чиновників, службовців заводу і художників, священнослужителів і безліч простого народу, виступив московський протоієрей Костянтин Звєрєв (батько священномученика Петра (Звєрєва), архієпископа Воронезького). Отець Костянтин, який давно знав Миколу Суханова, охарактеризував його як надзвичайно добру і чуйну до потреб і горя людського людину, таким, що робив дуже багато добра таким чином, що при його житті про це нікому не було відомо.
Храм захистив мирне населення під час Великої Вітчизняної війни – стіни витримали удари ворожої зброї і дотепер їхні «рани» свідчать про ті страшні часи. А люди під час обстрілів укривалися в захищених підвальних приміщеннях храму…
За радянських часів у церкві зробили овочевий склад. Чудом зберігся мармуровий іконостас - зменшена копія іконостасу кафедрального собору в Сумах.
Зараз двері церкви відчинені для прихожан. А сам храм більш ніж через 100 років переживає своє друге народження, відроджуючись у колишній красі.